Yeniden Blog

Yeniden Blog

Yıllar yıllar önceydi. Kendi çapımda bildiklerimi/beğendiklerimi paylaştığım WordPress tabanlı bir bloğum vardı. Blog yazıları haricinde WordPress, tema, eklenti, sunucu, domain, AdSense… bir websitesini ilgilendiren ne varsa hem uyguluyor hem de bu konularda kendimi geliştiriyordum. Derken blog yazma işinden yavaş yavaş uzaklaştım. Bunda en büyük pay bir yazıya harcadığım süreydi.

Daha sonra Medium’u denedim. Sunucu maliyetinin olmaması, iyi bir kullanıcı deneyimine sahip olması, takip sistemi ile daha fazla kişiye ulaşma imkanının olması gibi sebeplerle beğenip kullanmaya başladım. Fakat zamanla buradan da soğudum çünkü kendimi Medium’un editörü gibi hissetmeye başlamıştım.

Uzun bir süre bu işe ara vermiş olsam da içimde hep yazma isteği vardı. Sürekli sade temaları inceliyordum. Sonra bir karar verdim ve her ne kadar back-end developer olmasam da kendi blog tasarımımı yapmaya ve kodlamaya karar verdim. Böylece ilk WordPress temam olan MiNNaK ortaya çıktı ve sadece kendim için değil herkes için ücretsiz olarak yayınladım. Aklımda başka blog tasarımları da var ama zaman ne gösterecek bakalım.

Japon Balığı
Görsel: Ahmed Zayan

Japon balıklarından bile daha kısa (8 sn) dikkat süresine sahip olduğumuzu göz önünde bulundurarak çok uzatmayayım. Gönül ister ki ortak ilgi alanına sahip olan tüm okuyuculara ulaşıp faydam dokunsun. Olmadı en azından kendi işlerim için tuttuğum online bir defter olacak bu blog. Ben buna “Deneyim Defterim” adını verdim.

Yeniden Blog” için bir yorum

  1. Ne kadar benzer bir hikaye… Ben de yıllar önce başlamıştım. Niyetim hem biraz blog hem de biraz ticari idi. Sonuç olarak ben de soğudum ve bıraktım. Ama hep farklı formatlar deneyip durdum. İlginç… Tıpkı ben de sizin gibi bir fikir atmak istedim tekrar ve zihnimdeki her şeyi dökebilmeyi düşündüğüm bir blog ve ticari fikre sanırım geri döndüm. Ne oldu bilmiyorum… Acaba on sene öncesine geri mi döndüm? Yoksa aslında hiç ilerlemedim mi… Bilmek istemiyorum bunun cevabı… Zira ömür bitiyor, yaş geçiyor… 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir